Українська Русский English
Відпочинок в УкраїніНовини туризму

Only women: краща фемінна проза сучасності

12.07.2022 18:15 | переглядів: 364

Феміністична художня література в багатьох на слуху, проте можемо припустити, що вона нерідко оточена численними стереотипами. Причина цього — певна ідеологізація цієї тематики й навіть асоціація з низкою відомих політичних рухів.  Проте не варто забувати, що в основі таких творів на першому місці — доля жінки, дуже різна, сповнена радощів і втрат, розчарувань і здобутків. Особливо, коли йдеться про письменниць, які вплітали в прозу власні автобіографічні мотиви.  Сучасна зарубіжна література багата на схожі твори, але не забуваймо і про золотий фонд світової класики.

62c44e4e36169.pngКниги про суфражисток свого часу справили ефект бомби, яка вибухнула. Вони дивували, шокували, викликали цілий спектр емоцій від захвату до засудження. Їх небезпідставно вважали неоднозначною літературою, але саме про ці твори говорили чи не найбільше: вони не сходили з обговорень у політичних, мистецьких, світських колах, і саме така своєрідна реклама поширила їхні ідеї дуже помітно. У такому разі, згадаймо Сімону де Бовуар та її знамениту книжку «Друга стать». Це видання, що розповідає про долю жінки в сучасному суспільстві, стало справді культовим. Якщо говорити про класичну літературу феміністичного спрямування, то ми неодмінно згадаємо постать знаменитої Жорж Санд. Ця французька письменниця залишила по собі цілий пласт творчого спадку. Він охоплює не лише художню літературу, а й мистецтвознавство, літературознавство, роздуми на суспільно-політичні теми.  Згадаймо, зокрема, книжки «До питання про генезу й природу називних речень» та «Жорж Санд про літературу та мистецтво». Це авторські рефлексії письменниці, що включають не лише літературознавчий аналіз і мистецтвознавчу критику, а й філософське осмислення цих процесів. Без сумніву, це — справжнє читання для інтелектуалів! Якщо ж зупинятися суто на творчому спадку письменниці, то тут варто виділити її роман «Консуело», що розповідає про непросту долю однойменної співачки на тлі перипетій буремного ХVIII століття.

62c44e6fbe4de.pngКниги, які варто прочитати дівчині, дуже часто торкаються питань жіночої долі. Нерідко їхні головні героїні стикаються з вельми серйозними випробуваннями. Саме так, як у книжці Лорана Гунеля «Я обіцяю тобі волю». Життя її персонажки буквально розсипається на клапті: робота на межі звільнення, коханий чоловік заявляє, що вирішив закінчити їхні стосунки, попереду безвихідь і глухий кут. Та саме в цей момент у жінки з'являється можливість ризикнути й докорінно змінити життя. Така книжка здатна мотивувати, але ж як часто ми рухаємося за інерцією й навіть не сподіваємося на кращу долю. Саме так пливла за течією й героїня твору Віржіні Грімальді «Саме час знову запалити зірки». Вона самотня і вічно заклопотана офіціантка з двома дочками, що вже й не мріяла про особисте щастя. Але виявилося, що долю може змінити звичайна подорож.

 

62c44ed225ec7.pngСхожі мотиви жіночої долі, яка перебуває в лабетах життєвих обставин, зустрічаємо і в книжці Саяки Мурати «Дівчина з крамнички». Головна героїня — самотня дивачка «за 30 років», що живе у внутрішньому світі й несподівано для себе зустрічає кохання. Утім, у такій ситуації може опинитися й успішна та самовпевнена бізнесвумен. Саме так, як у виданні Сари Джіо «На добраніч, Джун».

 Сучасні книги охоплюють різні аспекти щодо жіночої долі. Так, видання «Місто дівчат» Елізабет Гілберт розповідає про дівоче життя у Нью-Йорку на початку Другої світової війни, а книжка Кейт Елізабет Расселл «Моя темна Ванесса» підіймає дуже непросту тему сексуальних стосунків викладача та його підопічної.

 

Читайте також

Экстра ремонт iPhone 12 Mini по выгодной цене Читати повністю

Only women: краща фемінна проза сучасності Читати повністю

Як купити газовий балон і зберігати його Читати повністю

Как застраховать свой автомобиль: советы и рекомендации Читати повністю

Мотопомпа для дачи и частного дома - какую выбрать Читати повністю