Українська Русский English
Відпочинок в УкраїніНовини туризму

Новорічні та Різдвяні вакації в Чернівцях

21.12.2020 11:21 | переглядів: 450

Чернівці місто багатоликої романтики

Вона – у вузьких вуличках, у колоритних внутрішніх двориках, архітектурній пістрявості, ароматах затишних кав’ярень, міських традиціях, натхненні, котре не дрімає, котре ти відчуваєш з кожним кроком бруківкою. І хоч як би не було пронизливо холодно, місто зустрічає тебе теплими гостинними обіймами.

детский дорожный чемодан

Чернівецький Хоґвартс – до тремтіння розкішний
Безперечно, найбільшим скарбом Чернівців є Резиденція митрополитів Буковини і Далмації. Розкішну будівлю вже нарекли буковинським Хоґвартсом. Шукаєте схожість? Її не просто бачиш, а відчуваєш, ледь ступивши за браму. Нахлинає щось таке казкове і магічне, аж до радісного тремтіння. Зачаровуєшся еклетичним стилем з мотивами візантійської та романської архітектури. Ансамбль споруджували у 1864-1882 рр., за проектом відомого чеського архітектора Йозефа Главки. Щастя, що у ХХІ столітті є можливість робити сотні знімків, а не обмежуватися дещицею кадрів плівки. Адже хочеться фотографувати кожен закуток, кожен ракурс Резиденції. Весь комплекс будівель – шикарний фон для знімків. Як і саме місто.

детский дорожный чемодан

Маршрутом «Selfie in Chernivtsi»
Чернівці дають можливість привезти вервечку фотоспогадів. Аби спростити пошуки найкращих локацій і ракурсів, для туристів цього року відкрили маршрут «Selfie in Chernivtsi». Розробив його Департамент розвитку Чернівецької міської ради. Мапу маршруту можна безкоштовно отримати у Туристично-інформаційному центрі. Або ж знайти на Google Maps за посиланням: https://cutt.ly/cf61Skw
Можна пройти Selfie-маршрут самостійно, або ж з екскурсоводом та фотографом. Головні архітектурні та мистецькі принади обов’язково потраплять у ваш об’єктив. Знімки виходять розкішні, адже на маршруті 12 найвдаліших локацій-фонів для фото. Фотосесію біля Ратуші бажано провести о 12 годині. Тоді, окрім прекрасних світлин, ви неодмінно почуєте ще й пульс серця Чернівців. Адже щодня опівдні з міської вежі на всі чотири сторони світу лунає «Марічка». Сурмач підніметься на вершечок за будь-якої погоди, аби виконати місію. Як у Кракова є свій Маріацький хейнал, у Чернівців є своя «Марічка».
А ще у Чернівців є і своя Панська вулиця. Принаймні колись її так називали. Ще у ті часи, коли бруківку тут підмітали трояндами. Нині про це нагадує кований двірник, якого ви зустрінете на вулиці Ольги Кобилянської (так тепер називається колишня Панська). Вона і сьогодні – суцільний музей архітектурних стилів, вас зачарує багатоманіття архітектурних принад. А ввечері суботи ще й можна стати свідком театралізованого дійства «Світло Панської вулиці». Це – столітня традиція, відновлена у Чернівцях цього року. Уявіть: з Ратуші з першими сутінками виходять автентично одягнені ліхтарники, в руках несуть старовинні драбини і поважно прямують Центральною площею до початку вулиці. Піднімаються до ліхтаря і запалюють світло. Цей церемоніал – своєрідний сигнал, що вже час освітлити місто. Місто, яке береже свої традиції, береже свою спадщину. Вона – багата. Є і єврейська.

детский дорожный чемодан

Єврейські Чернівці і батьківщина «Хава Нагіли»
Під час прогулянки містом мимоволі наштовхуєшся на сліди єврейської спадщини. Знаків та символів «святої землі» тут немало. Варто лише придивитись до символів на дверях та стінах. Але, якщо хочете побачити більше – тоді не лінуйтесь, і завітайте на атмосферне єврейське кладовище, або відвідайте одну з святинь. Маєте час – поїдьте до Садгори. На початку минулого століття населення цього району Чернівців було на 80% єврейським. І саме тут народилася відома пісня «Хава Нагіла». Тут же знаходиться велична розкішна синагога садогурських хасидів, яку збудували за кошти цадика Ізраеля Фрідманна. Його називали «чудодійним рабином із Садагури».

детский дорожный чемодан

Смачні Чернівці
Смакоту усіх побачених туристичних родзинок довершує барвистість гастрономічних Чернівців. Затишні кав’ярні, колоритні і атмосферні ресторації з традиційними, або пікантними наїдками. І звісно, і сирне блаженство під нотки терпкого вина. На вул. Заньковецької є бутік «Наш сир», скуштуйте там крафтових сирів. Будете у Чернівцях - неодмінно знайдіть його.

детский дорожный чемодан

Чернівці чекають на тебе. Go Chernivtsi
А поки ще не зібрались у дорогу, то мандруйте віртуально.

Шукайте у Facebook Туристичну сторінку Чернівців. І стежте за @go_chernivts у Instagram.

Головний редактор туристичного порталу,

Natali Grigorash

Читайте також

Покривало на ліжко: критерії вибору Читати повністю

База відпочинку “Валило” розташована в самому центрі мальовничого Закарпаття у с. Новоселиця, Тячівського району. Туристична база «Валило» унікальна с Читати повністю

Єгипет посилив вимоги до тестів на COVID для туристів з України Читати повністю

Огляд популярного онлайн-казино Royalloto Читати повністю

Користь при заняттях скандинавської ходьбою Читати повністю