Українська Русский English
Відпочинок в УкраїніНовини туризму

Природно-заповідний фонд Київської області

09.01.2019 19:37 | переглядів: 247

На території Київської області налічується 93 об'єкти природно-заповідного фонду (ПЗФ).

Про це під час прес-конференції сказав начальник Київського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Бойко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На сьогоднішній день на території Київської області функціонує 67 мисливських господарств, з них 65 господарств - приватної форми власності. Разом з тим, на території лісових масивів Київщини створено 93 об'єкти природно-заповідного фонду - це 55 заказників, один регіональний ландшафтний парк, кілька пам'ятників природи, заповідних урочищ. Загальна площа об'єктів природно-заповідного фонду становить майже 23 тисячі гектарів ", - зазначив Бойко.

Він підкреслив, що в цьому році майже по всіх об'єктах ПЗФ були проведені перевірки.

"Була зроблена ревізія всіх біотехнічних споруд, що знаходяться на цих територіях, включаючи мисливські вежі. Були проведені заходи щодо приведення таких об'єктів у відповідність до вимог чинного законодавства, в першу чергу з вимогами Закону України" Про природно-заповідний фонд ". З 2017 року внесено зміни в цей закон і чітко прописано, що на територіях природно-заповідного фонду заборонена будь-яке полювання ", - підкреслив він.

Бойко зазначив, що на сьогодні на об'єктах природно-заповідного фонду демонтовані всі мисливські вежі.

"Окремі, які є, вони, можливо, не потрапили в наше поле зору, але роботу ми цю будемо продовжувати і до закінчення цього року ми наведемо повний порядок на цих об'єктах", - зазначив він.

Також, за його словами, зараз існує проблема щодо винесення в натуру меж об'єктів природно-заповідного фонду.

"Багато випадків, коли на території природно-заповідного фонду накладаються земельні ділянки певної форми власності. Одна з причин таких ситуацій - це те, що ці об'єкти не винесені в натуру. Це серйозна робота, яку ми вже почали, і на сьогоднішній момент вже 2 , 5 тисячі гектарів ПЗФ винесені в натуру. Дуже серйозну роботу ми провели в натурному оформленні цих об'єктів, які ми маємо. Є об'єкт природно-заповідного фонду, і якщо він належним чином не оформлено, це не повноцінний про об'єкт ", - додав він.

Бойко зазначив, що зараз проводиться робота з Київським еколого-культурним центром і Державною екологічною інспекцією в напрямку збільшення площ об'єктів ПЗФ.

"Готуємо наукове обгрунтування, і я сподіваюся, що буде підтримка на рівні Мінприроди та громадськості, і ми все-таки площа об'єктів ПЗФ збільшимо", - додав він.

Читайте також

Фестиваль Шопена Читати повністю

Фестиваль "Братина" Читати повністю

У Мінюсті порадили Читати повністю

Авторські екскурсії по Львову Читати повністю

Vira Fest Читати повністю