Українська Русский English
Відпочинок в УкраїніСтатті для туристів

Що таке «Зелена карта»

2019-02-07 | переглядів: 365

Якщо плануєте підкорювати Європу на авто, застрахуйте громадянську відповідальність перед іноземними водіями. Для закордонного автоподорожі потрібно поліс «Зелена карта», наявність якого перевіряють при перетині кордону в будь-яку сторону.

Що таке «Зелена карта»

«Зелена карта» - аналог української автоцивілки, який діє за кордоном. Це обов'язкова страховка, що захищає інтереси інших учасників руху. Якщо власник поліса потрапить в аварію зі своєї вини, його страхова компанія покриє збитки здоров'ю / життю та майну, завдану потерпілій стороні.

Ліміт страхових виплат залежить від конкретної країни і може становити як кілька тисяч, так і кілька мільйонів євро. Наприклад, у Франції та Норвегії шкоди не лімітований: в разі ДТП компенсація покриє всі витрати.

Як відбувається врегулювання збитків по "Зеленій карті"

У разі ДТП водії викликають співробітника поліції, який оглядає місце події і складає протокол на двох мовах (рідною та англійською). Надалі постраждала сторона звертається в іноземну страхову компанію, щоб отримати компенсацію. Якщо постраждав іноземний водій, його страховик стягує виплачену суму в української страхової компанії через Моторне транспортне страхове бюро.

Скільки коштує

Вартість «Зеленої карти» залежить від типу транспортного засобу (легковий або вантажний автомобіль, мотоцикл або причіп), терміну дії (від 15 днів до року), напрямки поїздки ( «Росія, Білорусь і Молдова» або «Інші країни»). На ціну впливає і курс євро.

Де можна придбати

Найзручніше придбати поліс онлайн на сайті страховика. Процедура оформлення займе кілька хвилин, а доставка - від 1 до 3 днів. Крім того, такий варіант обійдеться дешевше інших способів замовлення. Якщо хочете отримати поліс відразу - відвідайте офіс страховика. Співробітник компанії оформить угоду в вашій присутності через спеціальну систему «Green Card online». Якщо ви забули оформити поліс і згадали про це на митниці - пошукайте кіоск страхового агента. В цьому випадку ви переплатите і, можливо, втратите час в черзі. Після покупки поліса перевірте його на сайті МТСБУ, вказавши на відповідній сторінці номер договору. Дані про страховку з'являються в базі після оформлення, що виключає ризик придбання фальшивок. Зверніть увагу: в нижньому кутку бланка повинен бути унікальний контрольний код, який генерує система «Green Card online».

https://www.otpusk.com/news/119366/