Українська Русский English
Відпочинок в УкраїніСтатті для туристів

День Святого Валентина 2019

2019-02-08 | переглядів: 369

День святого Валентина - один з наймолодших свят України. Всі закохані відзначають його 14 лютого.

Валентин Валентин

Масово свято Валентина відзначається в Західній Європі і в США з ХIII століття. В Україні - лише з початку 90-х років минулого століття. Католицька церква в цей день вшановує святого мученика Валентина, якого вважають покровителем закоханих.

За легендою, святий Валентин народився в III столітті нашої ери в Римі. Імператор Юлій Клавдій ІІ забороняв римським воїнам одружуватися, але священик Валентин все ж таємно вінчав закоханих, чим і заслужив смертний вирок. В очікуванні страти він полюбив сліпу дочку в'язничного наглядача і залишив їй перед смертю лист. За однією з версій, ця найперша в світі валентинка зцілила дівчину. Стратили Валентина саме 14 лютого, а через двісті років визнали святим.

Класичною емблемою Дня Святого Валентина вважаються червоні троянди і "валентинки", які з'явилася ще в XV столітті. Її винахід приписується герцогу Чарльзу Орлеанскому, який, борючись у в'язниці з нудьгою, складав любовні послання своїй дружині. До XVI століття "валентинки" набули неабиякої популярності. У наші дні "валентинку" цілком можна послати по електронній пошті.

У 2019 День Святого Валентина випадає на четвер. В цей день у багатьох містах України пройдуть концерти, конкурси краси, виставки.

У Києві в ці зимові дні традиційно проводяться Виставки фіалок. У минулому році помилуватися прекрасними кімнатними рослинами і купити все для їх вирощування можна було в Національному науковому природничому музеї НАН України (Археологічному музеї), а також на території Київської міської курортної бальнеологічної водолечебніцина Дарниці.

Цікаво, що частинка мощей святого Валентина зберігаються в Україні - в храмі Різдва Пресвятої Богородиці міста Самбора на Львівщині. Справжність святині підтверджує документ Папи Римського від 1759 року. Щорічно в День святого Валентина в цей греко-католицький храм приходять сотні прочан: щасливі пари, самотні скептики і сумирно закохані. У цей день раку з мощами святого переносять на тетрапод для загального вшанування. У храмі служать молебень Валентину, після чого віруючі можуть доторкнутися до святині. На центральній площі Самбора в цей день зазвичай проходить фестиваль Святого Валентина з концертом, ярмарком та флеш-мобами. Також користується популярністю встановлена ​​в 2017 році "Лавка закоханих".

Джерело: http://www.doroga.ua/Pages/Events.aspx?EventID=380