Українська Русский English
Відпочинок в УкраїніСтатті для туристів

Грецькі податківці оголосили війну рестораторам

2019-07-02 | переглядів: 3891

Чи може пара келихів звичайного легкого столового вина коштувати більше 200 євро? Навряд чи, хіба що поняття совісті і чесного ведення бізнесу відсутні геть ...

Ось і не дивно, що податкова служба Греції зацікавилася, як це так виходить у рестораторів популярного курорту Міконос. Острів в Егейському морі відомий своїми закладами громадського харчування, через них же він і опинився в зведеннях новин на початку нинішнього курортного сезону. Туристи скаржаться на непомірні ціни на їжу і шукають, у чому підступ.

Ресторанів, кафе і нічних клубів на курортному Міконосе багато, є навіть представництво мережі стейк-хаузів «Nusr-Et». Інакше його і не назвеш - це заклад турецького кухаря на прізвисько «Salt Bae», який став мемом через оригінальну манери посипання м'яса сіллю. Тут подають величезні порції м'ясних страв, а й ціни відповідні. До недавнього часу це навіть служило візитною карткою ресторану, але зараз він закритий. Перемудрили з чорної бухгалтерією і накопичили одних тільки штрафів на 33000 євро.

Закриття «Nusr-Et» стало свого роду спусковим гачком - поліція і податкові служби як би раптом усвідомили, що те, що відбувається в цій індустрії вже явно виходить за рамки дрібних хитрощів. Якщо раніше можна було переконати незадоволеного туриста, що хороше вино на хорошому курорті не може коштувати дешево, то пояснити Янніс Паррасий, чому пляшку ціною 20 євро йому намагалися продати за 230 євро, ніхто так і не зміг. Ображений до глибини душі турист з Лондона яскраво описав інцидент в соцмережах і понеслося.

Широкий резонанс отримав інцидент з рахунком на 836 євро за 6 шматочків кальмара в складі сніданку. Ні, не філей гігантського кракена з розмахом щупалець 18 м, а просто 6 маленьких шматочків морепродукту. В іншому випадку туристу подали навіть не цілу курку-гриль, а одне смажене стегенця за 100 євро. Чашка кави за 25 євро? На грецьких курортах є таке! Або як вам нормальний сніданок за звичайною ціною, але з припискою, що келих джерельної води коштує 9 євро?

Те, що відбувається на Міконосе та інших грецьких курортах експерти цинічно називають «культурою шахрайства». Наживатися, заробляти на відпочиваючих - це сама суть даного бізнесу, але в нинішньому сезоні тамтешні ресторатори перейшли всі межі. Вони намагаються виправдатися тим, що клієнти бачать меню і цінники, а тому самі винні в неправильних рішеннях. Але при детальному вивченні підроблення спливає звідусіль - ціна вказані в грамах, а не в кілограмах, розмір порцій прихований, є приховані пункти, а зазначених в якості приманки безкоштовних опцій на ділі не спостерігається.

Прямо зараз ресторани Міконосу наповнили агенти в цивільному, які ловлять нечистих на руку ділків на живця. Вже закрито кілька десятків закладів, а скільки дотягнуть до кінця сезону - ніхто не відає. Поліція повідомляє, що заплановано провести більш 50000 рейдів, влада збирається перетрусити всю цю галузь і навести порядок. Під цим маються на увазі 2 речі: покарати тих, хто обманює везуть в країну гроші туристів, і відібрати самі гроші. Вся справа в них, як не крути.

За статистичними даними майже чверть економічної активності в Греції ведеться в тіні. Держава недоотримує близько 25 мільярдів євро на рік, що становить значні 9% від ВВП. Країна і так загрузла в боргах перед міжнародними фінансовими структурами, змушена розпродавати аеропорти і морські гавані, виживати в умовах перманентної кризи. А тут ще й підлий удар по туристичному сектору - ні вже, краще покарати рестораторів, ніж втрачати чи не останній реальний джерело доходів.

Джерело: tourweek.ru