Українська Русский English
Відпочинок в УкраїніСтатті для туристів

Серфінг на Балі: як острів знайшов таку популярність

2019-03-20 | переглядів: 292

Серфінг на Балі - чому саме Балі, а не інший острів в Індонезії? З нашої статті ви дізнаєтеся, чому на Балі можна кататися круглий рік, хто був першовідкривачем місцевих хвиль, як острів став Меккою серфінгу, чому саме сюди приїжджають люди з усього світу, а також чому навчання серфінгу на Балі користується великим попитом.

Бали

Серфінг на Балі. Звідки приходять хвилі?

Відповідь на це питання криється в самому розташуванні острова. Балі знаходиться в Індійському океані на 8-й широті нижче екватора. Південна частина острова виходить у відкритий океан, і саме звідти на Балі приходять хвилі. Пов'язано це з тим, що там знаходяться 40-е широти, про яких написано і розказано чимало історій - саме на цих широтах у відкритому океані шторму практично ніколи не припиняються. Коли вітер під час шторму дме в одному напрямку протягом довгого часу, його енергія передається океану і змушує рухатися величезні маси води, утворюючи певний перебіг (swell). І, відповідно, коли ця течія, він же свелл, підходить до берегової лінії і починає стикатися з піднімається рівнем дна, починають утворюватися хвилі. І Балі як магніт притягує їх до себе.

Історія серфінгу на Балі

Легенда свідчить, що ще в давньому 1936 році, якийсь Bob Koke, уродженець Каліфорнії, переїхав на Балі зі своєю дружиною Льюїс, закохався в це місце з першого погляду і відкрив на пляжі Кути невеликий тропічний готель. Дикий пляж Кути з піщаним дном і відмінними хвилями не залишили його байдужим. У той час це місце було невеликим рибальським селом, де Bob катався на лонгборді і відчував себе серф-королем всього острова.

З тих пір пройшло вже багато часу і серфінг на Балі дуже сильно змінився. Перша хвиля серферів, які почали приїжджати на цей острів прийшла в 1960-70-е. Саме в цей час серфери дізналися про таких місцях, як Uluwatu і Padang-Padang, визнаних одними з кращих серф спотів на нашій планеті. Так почалася історія серфінгу на Балі, яка зробила цей острів таким, яким ми бачимо його сьогодні.

Чому Балі притягує не тільки хвилі, але і туристів

Головна причина криється в тому, що серфінг на Балі - цілорічне явище, океан майже завжди теплий, а кількість серф-спотів перевалює за 40. Тут є хвилі для будь-якого рівня - як для новачків, так і для «затятих»: і beach брейки, і рифові споти з швидкими і різкими хвилями, і пологі довгі хвилі, ідеальні для лонгборда. Кожен може знайти для себе відповідний для його рівня спот і насолоджуватися серфінгом на Балі.

Друга перевага острова - відсутність небезпечної живності в океані, хоча, звичайно, варто дотримуватися запобіжних заходів. Саме з цієї причини австралійські серфери так люблять займатися серфінгом на Балі. Приїхати на світанку і кататися в компанії 5-10 чоловік дає кожному можливість «зловити» не один десяток відмінних хвиль.

Третій момент - тут кожен знайде те, що йому до душі. Магія острова і азіатський колорит не залишають байдужими більшість людей. Балі притягує величезну кількість туристів з усіх куточків земної кулі, і кожен може знайти для себе щось своє. Дикі та безлюдні пляжі, джунглі і збереглася самобутня культура місцевих жителів тісно сусідять з досить розвиненою інфраструктурою туристичних центрів з усіма її атрибутами. Все це ви можете знайти на острові Балі, і навіть більше. Головне бути допитливими і знати, що шукати. Любителі повеселитися можуть залишитися в Куті, фанати розкоші і дорогих ресторанів - в Семіньяк, а бажаючий поєднати веселу тусовку і серфінг - в Чангу або Улувату. За останні роки кількість приїжджаючих людей на острів, в тому числі і серферів, різко збільшилася, але на острові і раніше, залишилося дуже багато незвіданих місць.

Джерело: https://wavehouse.ru