Українська Русский English
Отдых в УкраинеСтатьи для туристов

Міжнародні волонтерські проекти в Україні

2011-11-15 | просмотров: 3192

„Щоб навчити іншого, вимагається більше
розуму, ніж щоб навчитися самому”
Мішель де МОНТЕЛЬ


МІЖНАРОДНІ ВОЛОНТЕРСЬКІ ПРОЕКТИ В УКРАЇНІОтримавши в 1991 році минулого століття політичну й економічну незалежність, Україна поступово почала запроваджувати ринкові відносини як в середині країни так і в стосунках з зовнішнім світом. І одразу ж відчула нагальну потребу в допомозі розвинених західних держав, а також різних міжнародних громадських організацій, фондів,

благодійних агенцій, щоб якомога швидше подолати перехідний період від неринкової економіки.

З 2006 року в Україні працює Представництво Швейцарського Корпусу Екпертів (SWISSCONTACT Senior Expert Corps). Його основна місія - надання підтримки організаціям, що працюють в площині подолання кризи через соціально-економічний розвиток. Це благодійна організація, яка існує за рахунок коштів, наданих Агенцією Міжнародного Розвитку Швейцарії (SDC), швейцарським Бюро Співробітництва в Україні (SECO), швейцарськими бізнес-установами, Представництвом Європейської Спілки, міжнародними благодійними організаціями, фізичними особами.

На сьогодні в базі даних 620 радників найвищої кваліфікації. З початку реєстрації в Україні здійснено понад 75 програм в найбільш активних секторах: освіті, готельному і ресторанному бізнесі, туризмі, муніципального розвитку (удосконалення місцевого самоврядування, управління водними ресурсами, екологічний менеджмент, переробка відходів).Досвідчені експерти передають свої знання та напрацювання українським колегам з малого та середнього бізнесу, неприбуткових громадських організацій.

Напрямки спеціалізації Швейцарського Корпусу Експертів всесторнні і охоплюють майже всі галузі економіки в Україні, зокрема: менеджмент і банківську справу, готельно – ресторанний бізнес і туризм, харчову промисловість, будівництво, освіту, сільське і лісове господарство, охорону здоров’я, переробку шкіри, паперову, хімічну, швейну промисловість, засоби масової інформації, деревообробку, енерго і водозабезпечення, транспорт(логістику), переробку відходів, виробництво гуми, вирощування грибів та риби, приватні пасіки.

До цільових програм можна включати: покращення дизайну і якості продукції чи послуг, розробку нових видів продукції чи послуг, розробку та впровадження сучасних систем управління і нових виробничих та технологічних процесів, планування виробництва, операційний менеджмент, контроль ціноутворення, фінансове управління, розробку маркетингових і рекламних компаній, підготовку бізнес-планів чи іноваційних проектів, підготовку заявок на участь у грантових прграмах, коучинг (особисте консультування керівників та власників виробництв), навчання обслуговуючого персоналу готелів, ресторанів, медичних закладів і ін., покращення стандартів системи освіти.

Експерти люблять і уміють працювати. З першого дня вони хотять приносити користь приймаючій їх організації.Важлива наявність в організації співробітника, який буде відповідати за роботу з еспертом і запроваджувати його рекомендації. Цей працівник повинен мати керівні повноваження (в ідеалі, бути керівником або власником організації). Спеціалісти зацікавлені в ефективній роботі українських підприємств і завжди прагнуть передати їм свої зання і досвід. Вони – звичайні люди і прагнуть уваги і спілкування. Всі експерти комунікабельні, терпимі до іншої культури, хотять пізнати культуру і звичаї України, раді будуть прийняти участь у повсякденному житті і побачити як живуть і спілкуються українці.

Швейцарський Корпус Експертів запрошує вас, зокрема, прийняти участь у волонтерських програмах по розвитку готельного господарства України. Спеціалісти, які мають досвід роботи у міжнародних готельних об’єднаннях, управлінні і розвитком приватних готелів, створенні і розвитку готелних господарств на території Швейцарії і інших країн Європи зможуть приїхати в Україну і провести прогами, як для окремих готелів, так і для об’єднань готельних господарств, готелних асоціацій і інших організацій, які працюють в сфері готельного і ресторанного бізнесу. Може бути надана: консультаційна допомога готелям і готельним комплексам в створенні і розвитку системи управління, маркетингових концепцій, плануванні розвитку бізнесу, навчанні персоналу європейським стандартам обслуговування; тренінгові кури і семінари для професіоналів; експертна оцінка готелів з розробкою рекомендацій по покращенню і підвищенню ефективності їх роботи, допомога в створенні і реалізації комплексної прогами розвитку готельних господарств; пошук партнерів і підготовка інвестиційних пропозицій по включенню готельних комплексів в міжнародній готельній мережі.

Керівництво SWISSCONTACT Senior Expert Corps готове підтримати найрізноманітніші ініціативи, пов’язані з розвитком малого і середнього підприємництва в Україні в тому числі приватні садиби, що надають послуги в сфері сільського зеленого і екотуризму. Підтверджується готовність до співпраці в наступних напрямках: маркетингові дослідження, основи менеджменту і планування, навчальні програми для власників сільских садиб, тренінгові курси для професіоналів в галузі сільського зеленого туризму – по заявках власників туристичних садиб; допомога в розвитку і просуванні виробників сувенірної продукції (контакти з аналогічними виробниками і організаціями, які їх об’єднують в Швейцарії) – по заявках громадських організацій і асоціацій виробників; експертна оцінка туристичного потенціалу регіону, консультаційна допомога в створенні і реалізації комплексної програми розвитку туристичної індустрії окремої території – по заявках обласних органів управління і розвитку туризму.

Окремим напрямком роботи спеціалістів Швейцарського Корпусу Експертів є допомога розвитку громадянського суспільства, сприяння неприбутковим і неурядовим організаціям, які надають підтримку соціально незахищеним верствам населення, допомагаючи розробляти і знаходити джерела фінансування для програм, спрямованих на медичну підтримку, соціальну адаптацію, навчання і допомогу у працевлаштуванні цих людей.

Кваліфіковані експерти можуть прийняти участь в роботі міжнародних проектів в якості консультантів, зробити доповіді на міжнародних конференціях і навчалних семінарах, допомогти в розробці грантової заявки або інвестиційного проекту.

Враховуючи досвід і успіхи волонтерських програм в Україні, зараз працює і комерційний підрозділ Британського Корпусу Експертів, Британська Консалтингова служба ( British Consultancy Ltd), яка спроможна підібрати висококваліфікованих експертів міжнародного рівня для роботи на великих спільних підприємствах, в інтернаціональних готелях міжнародного класу, фінансових установах і інших корпораціях на теритрії України.

Найбільш яскравими прикладами успішної співпраці української сторони і Швейцарського Корпусу Експертів є такі здійснені програми: „Розробка муніципальної концепції „Чисте місто”(експерт Жан-Клод ГФЕЛЛЕР і Барська міська рада Вінницької області ), „Покращення якості і асортименту вироблюваної продукції” (експерт Жан Луі ХЕСС і керівник приватного підприємства МОКРОУСОВ Сергій Юрійович), „Розробка нового навчального курсу „Кредитування малих і середніх підприємств”, проведення тренінгів для працівників банків”(експерт Марсель БІШОФБЕРГЕР і Банківська Академія Національного Банку України в місті Харкові), „Покращення стандартів роботи, заохочення клієнтів, навчання персоналу, пошук партнерів”(експерт Юрг ТОММЕН і Агротуристичний комплекс”Кременівський страус”в селі Кременівка Миколаївської області), „Знайомство з європейськими технологіями вирощування, зберігання і переробки яблук. Методи боротьби з захворюваннями рослин”(експерт Ханс БЕРГЕР і сільськогосподарська компанія „Вінничина” в селі Шипинки Вінницької області), „Підвищення стандартів обслуговування клієнтів, тренінги для обслуговуючого персоналу готелю”(експерт Ханс БАУМГАРТНЕР і готель „Левант” в місті Ялта), „Підвищення кваліфікації керівників і обслуговуючого персоналу санаторіїїв курорту „Сергіївка” з метою запровадження європейських стандартів роботи і започаткування медичного туризму”(експерт Пітер ГАНТЕНБЕЙН і Курорт „Сергіївка” Білгород-Дністровського району Одеської області), „Значне збільшення виробництва і реалізації продукції при оптимально незначному збільшенні чисельності персоналу. Скорочення часу на технологічні простої - наближення фактичного об’єму виробництва до номінального для наявного обладнання.Оптимізація виробничих процесів”(експерт Томас ФЛАМАН і Товариство з обмеженою відповідальністю „Дана ЛТД” в місті Одесі).

Експерти – волонтери із Швейцарії налаштовані приїхати на термін від двох тижнів до трьох місяців в нашу країну по надісланих Регіональному Представнику SWISSCONTACT в Україні анкетах – заявках від організацій або приватних осіб. Приймаюча сторона бере на себе витрати по забезпеченню спеціаліста житлом та харчуванням, робота експертів не оплачується.

Більш грунтовна інформація про спеціалістів і можливості Швейцарського Корпусу Експертів знаходяться на сайті: www.swisscontact.chм.Київ

Василь ВОВК – Регіональний Представник

Швейцарського Корпусу Експертів в Україні

v.swisscont@ukr.net